پخش فصل جدید مستند «خانه ما» از شبکه سه

پخش فصل جدید مستند «خانه ما» از شبکه سه

احمد شفیعی، تهیه کننده مسابقه مستند « » گفت: سعی کردیم اتفاقاتی که برای این سه تا خانواده شرکت کننده برنامه به وجود میاد را خیلی تغییر ندهیم فقط پیرایش کنیم، این اتفاقات زندگی روزمره است با یک روایت جذاب. یعنی باید سفر بروند، مهمونی بگیرند و کسب و کار راه بندازند. این‌ها چیزهایست که مردم هر روز در زندگی روزمره در تماس اند و به خاطر همین است که برنامه دلنشین و جذاب شده است.

احمد شفیعی افزود: گروه سازنده و کارگردان‌ها سعی می‌کنند که آن چالش و موقعیت را طراحی بکنند و تصمیمات اتفاقاتی است که رخ می‌دهد و دنبال می‌شود، این رو کارگردان باید دنبال اتفاق‌هایی باشدکه می‌تواندروایت را شکل دهد.

وی گفت: چالش‌ها همین سه تا ماموریت اصلی برنامه است، مهمونی گرفتن با یک بودجه ثابت مشخص، سفر رفتن و راه اندازی کسب و کار خانوادگی. اساسا، چون برنامه، برنامه خانوادگی است نقش زن خانه یا بچه‌ها در کسب و کار و مشارکت خانودگی مهم است و به خاطر همین از همه سن و جنس مخاطب این برنامه هستند.

احمد شفیعی گفت: کارگردان سعی می‌کند یک بسته بندی یا یک روایت جذابی را از تجربیاتی که این خانواده‌ها دراند روایت کند. به عنوان مثال یک خانواده اهوازی یک سبک تفریح دارد یک خانواده مازندرانی یک سبک دیگر. برنامه در واقع آداب و رسوم و سبک زندگی مردم آن منطقه را روایت می‌کند.

وی درباره انتخاب این سه خانواده و شرایط و معیار‌های آنان گفت: هر خانواده که سطح تحصیل و تجربه بیشتری داشته باشند به راه حل و خلاقیت‌های بهتری در مواجه با چالش‌های زندگی می‌رسند. ما سعی می‌کنیم در انتخاب خانواده‌ها حداقل‌های حد نصاب مورد انتظار ما را داشته باشند. برای مردم مهم این است که در آن شرایط و بستر این خانواده‌ها چه خلاقیتی نشان می‌دهند و چه کسی بیشتر می‌تواندخوش بگذرونه و همکاری بهتری با سایر رقبا داشته باشند.

پخش فصل جدید مستند «خانه ما» از شبکه سه

وی درباره فراخوان فصل سیزده هم گفت: هر سال دو تا فصل از این برنامه را پیش بینی کردیم که تولید کنیم درست است که پخش فصل بوشهر به تعویق افتاد، ولی همزمان شروع کردیم فراخوان فصل سیزدهم را که انشاالله قرار است در شهر سنندج تولید شود و برای پاییز امسال آماده می‌شود. شرایط خانواده‌ها ذکر شده و هرکسی که شرایط لازم را داردو علاقمند است می‌تواند ثبت نام کنند.

وی درباره مشکلات تولید این نوع برنامه‌ها هم گفت: برنامه‌هایی که مستند یا واقع نما هستند، چون محل ضبط یا شخصیت‌ها واقعی هستند و نابازیگرند همراه کردن این‌ها همیشه چالش داشته و مشکلات خاص خودش را داردو از طرف دیگه برنامه‌هایی که خارج از گروه‌های پخش تلویزیون تولید می‌شودبرای جذب کنداکتور مناسب پخش با چالش‌هایی مواجه اند.