واکنش دبیر جشنواره فجر به اعلام انصراف فیلم «ملاقات خصوصی»

  واکنش دبیر جشنواره فجر به اعلام انصراف فیلم «ملاقات خصوصی»

درباره انصراف تهیه‌کننده فیلم از حضور در ، تاکید کرد: فیلمسازان، تهیه کنندگان و کارگردانان قبل از اعلام فیلم های خود به جشنواره، آیین نامه ای را امضا می کنند. بر اساس این آیین نامه، آنان حق انصراف و خارج کردن فیلم های خود آن هم چند ساعت قبل از پایان جشنواره ندارند.

امیر بنان، تهیه کننده فیلم ملاقات خصوصی روز گذشته و در ساعاتی پیش از اعلام نامزدهای چهلمین جشنواره فیلم فجر، با ارسال نامه ای به مسعود نقاش زاده، دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر، انصراف فیلم خود را از داوری های این دوره از جشنواره اعلام کرد. این فیلم در ۲ بخش بهترین فیلم اول و بهترین بازیگر مکمل مرد، نامزد جایزه است.

در نامه تهیه کننده فیلم ملاقات خصوصی به دبیر جشنواره فیلم فجر آمده بود: نظر به عدم توجه به آرای مردمی در جشنواره فجر، حذف آن و از طرفی با عنایت به اینکه به زعم این حقیر، این تصمیم اثر وضعی بر سینمای ایران دارد، ضمن سپاس از حضرتعالی از شما و همکاران‌تان به این وسیله اعلام می دارم که فیلم ملاقات خصوصی را به کارگردانی امید شمس و تهیه کنندگی اینجانب از داوری جشنواره خارج کنید و در هیچ یک از بخش ها داوری نشود. امیدوارم جوابی برای حق الناسی که ضایع شد، داشته باشید.

در بخش پایانی نامه تهیه کننده فیلم ملاقات خصوصی تاکید شده است: در پایان از مردم عزیز و تماشاگران ملاقات خصوصی، تشکر می کنم، سپاسگزارم و امید دارم به یاری حق تعالی در اکران عمومی بتوانیم میزبان خوبی باشیم. آیین اختتامیه چهلمین جشنواره فیلم فجر ساعت ۱۸ امروز جمعه ۲۲ بهمن ماه از طریق شبکه نمایش پخش می شود.