نوستالژی‌های جنگی به همراه فیلم «منصور» در آخر هفته تلویزیون

نوستالژی‌های جنگی به همراه فیلم «منصور» در آخر هفته تلویزیون

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «دره روشنایی»، «لیلی با من است»، «مقاومت»، «نوروز»، «وِل وِله»، «سرو زیر آب»، «هشدار قرمز»، «پرواز در شب»، «محافظ یک آدمکش»، «آخرین نگهبان»، «آبادان یازده 60»، «ماشین‌ها 2»، «دایناسوری از اقیانوس»، «آن که دریا می‌رود»، «از تاریکی نترس»، «بازگشت به آینده 2»، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد»، «فرودگاه 77»، «زندگی الکتریکی لوییز وین»، «هوشیاری موقت»، «بازگشت به آینده 3»، «پروژه آدام»، «دیگران»، «مزرعه خانواده پردی»، «دیده‌بان»، «اعجوبه»، «من زلاتان هستم»، «لئو سلطان جنگل»، «منطقه پرواز ممنوع»، «بچه‌های طوفان»، «خانه‌ای کنار ابرها»، «ماموریت آسمان»، «کودک و فرشته»، «شیدا»، «منصور» و «بی‌پلاک» پنج‌شنبه و جمعه 30 و 31 شهریورماه و آغاز هفته دفاع مقدس از شبکه‌های تلویزیونی روی آنتن می‌رود.

جزئیات پخش فیلم‌ها را در ادامه ببینید:

شبکه یک و لیلی با من است

– فیلم سینمایی «دره روشنایی» به کارگردانی «برنت شیلد»، پنج‌شنبه 30 شهریورماه ساعت 23:30 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

داستان این فیلم با بازی کریس کلین و گریتشن مول؛ درباره سربازی کار آزموده در جنگ جهانی دوم است که پس از پایان جنگ برای یافتن خانواده‌اش به خانه بر می‌گردد. او در راه با پیرمردی بر می‌خورد که بعد‌ها پی می‌برد او مرده است و…

– فیلم سینمایی «لیلی با من است» به کارگردانی «کمال تبریزی»، جمعه 31 شهریورماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: صادق مشکینی فیلمبردار تلویزیون که خیلی از جبهه و جنگ می‌ترسد برای این که بتواند از صندوق قرض الحسنه صدا و سیما وام بگیرد تا خانه نیمه ساخته‌اش را تکمیل کند، باید برای فیلمبرداری فیلمی مستند از اسرای عراقی به منطقه جنگی برود. او برای اینکه پایش به جبهه و منطقه جنگی و خط مقدم نرسد حوادث جالبی رقم می‌زند…

پرویز پرستویی، محمود عزیزی، شهره لرستانی، رحمان باقریان، مهدی فقیه، هدایت الله نوید و حسین معلومی در فیلم سینمایی «لیلی با من است» هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه دو و سرو زیر آب

– فیلم سینمایی «مقاومت» به کارگردانی «احمد نیک آذر»، جمعه 31 شهریورماه ساعت 00:35 دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: با آغاز جنگ، یک گروه داوطلب قصد رفتن به آبادان را دارند، تا در شکستن محاصره شهر سهیم باشند. جاده‌های اصلی منتهی به شهر، در دست عراقی هاست و هواپیما‌های شکاری‌شان، شهر‌ها و دیگر مواضع اطراف آبادان را برای جلوگیری از نیرورسانی زیر بمباران گرفته است. افسر فرمانده، انتقال داوطلبان به آبادان را ناممکن می‌داند، و آن‌ها را به صبر و انتظار در نوبت دعوت می‌کند. گروه، پس از پنج روز انتظار درصدد رساندن خود به آبادان به هر قیمت می‌شود و بنا به پیشنهاد یکی از داوطلبان، تصمیم به سفر از راه دریا می‌گیرند. آن‌ها با بستن یک قایق به لنج یکی از ناخدا‌های محلیب، شبانه به سمت آبادان حرکت می‌کنند، اما…

زنده یاد هادی اسلامی، ایرج طهماسب، محمود جعفری، زنده یاد کریم اکبری مبارکه و محسن شایان‌فر در فیلم سینمایی «مقاومت» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «نوروز» به کارگردانی «سیدرحیم حسینی»، جمعه 31 شهریورماه ساعت 15:08 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: با آغاز جنگ تحمیلی عملیات عمرانی جهاد سازندگی به برخی از روستا‌ها متوقف می‌شود و مشکل مردم روستای نوروز، بسیجی دانش‌آموز، در تهیه آب شرب زمانی دو چندان می‌شود که همه مردان روستا به جبهه اعزام می‌شوند. نوروز در یکی از عملیات‌ها در منطقه جنگی، تانکر آب دشمن را به غنیمت می‌گیرد و قصد دارد از آن برای آب‌رسانی به روستای خود استفاده کند که با مخالفت مش حیدر، فرمانده یگان مواجه می‌شود. او شبانه تانکر را برداشته و به سمت زادگاه خود در لرستان به راه می‌افتد. نوروز، تانکر را در حین تعقیب و گریز با فرمانده و راهزنی که بین راه با او همراه شده، با چنگ و دندان محافظت می‌کند اما…

جهانبخش سلطانی، مظاهر نصرالهی، زنده یاد جمشید اسماعیل خانی و سید ناصر امامی در فیلم سینمایی «نوروز» بازی کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی جدید «وِل وِله» به کارگردانی «امین‌امانی»، جمعه 31 شهریورماه ساعت 17 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان آمده است: شاهین یک پسر بچه ول وله است که هر روز در مدرسه و خانه خرابکاری می‌کند و به حرف هیچ کس گوش نمی‌دهد، پدر و مادرش شاغل هستند و وقت مناسبی برای او نمی‌گذارند و فکر می‌کنند که او بیش فعال است، عمه شاهین که استاد روانشناسی است توصیه می‌کند تا او را به روستای محل زندگی مادربزرگش ببرند تا با آزادی بیشتر بازی کند، او یک دانشجوی خودش به نام افروز را برای مراقبت از شاهین معرفی می‌کند، شاهین که به بازیگوشی‌های پرخطرش ادامه می‌دهد با کمک افروز تغییرات بهتری می‌کند، تا این که پدر و مادرش به روستا می‌آیند تا او را برگردانند که شاهین فرار می‌کند و….

نگین معتضدی، بهرام ابراهیمی، بهراد خرازی، فرشید نوابی، شیوا خسرومهر، مبین رستگار، فریبا‌امینیان، برسام سلیمانی، سارا قربانی، صغری آدینی، بیژن رسولی، بهشته آلیان و آدرینا افشار در فیلم تلویزیونی «ول وله» بازی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «سرو زیر آب» به کارگردانی «محمدعلی باشه آهنگر»، شنبه 1 مهرماه ساعت 00:35 دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: راز جهانبخش کرامت فاش می‌شود؟ این راز خواب چیستا، ماهرو، گودرز، بهرام، جهانگیر و سرگرد پوشیاس را آشفته خواهد کرد. جهانبخش برای اثبات بی‌گناهی‌اش و بازگشت آرامش سفر بلندی را آغاز می‌کند؛ سفری که پایانش زندگی بسیاری از آن‌ها را تغییر می‌دهد.

بابک حمیدیان، مینا ساداتی، شهرام حقیقت دوست، رضا بهبودی، همایون ارشادی، مهتاب نصیرپور، هومن برق نورد، ستاره اسکندری، فرخ نعمتی و مسعود رایگان در «سرو زیر آب» بازی کرده‌اند.

شبکه سه و پرواز در شب

– فیلم سینمایی جدید «هشدار قرمز» به کارگردانی «مگنوس مارتنز»، پنج‌شنبه 30 شهریورماه ساعت 24 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی سم هیگان، روبی رز، ‌اندی سرکیس، هانا جان کامن، تام هاپر و نوئل کلارک خواهید دید: یک گروه جنایتکار با نام قوی سیاه، روستاییان مخالف عبور خطّ لولۀ انگلیسی گاز بریت در کشور گرجستان را قتل عام می‌کنند. در این میان یک دختر نوجوان از جنایات گروه قوی سیاه به سرکردگی ویلئام لوییس و دختر (گریس) و پسرش (الیور) تصویربرداری می‌کند. پخش این تصاویر چهرة جنایتکاران را افشاء می‌کند. از آنجا که این گروه مخفیانه و در راستای اهداف نخست وزیر انگلستان و شرکت انگلیسی استخدام شده بودند، فرمان حذف آن‌ها صادر می‌شود. نیرو‌های ویژه واحد هشدار قرمز ارتش (از جمله افسر تام باکینگهام) به خانۀ ویلایی بزرگ ویلئام لوییس در حومۀ لندن یورش برده و او را دستگیر می‌کنند. اما جرج کلمنتس که افسر عالی رتبه حکومتی و مأمور مستقیم نخست وزیر است، مخفیانه ویلئام را به قتل می‌رساند.

گریس و الیور موفق به فرار می‌شوند و گریس که دختر سنگدلی است، ریاست افراد باقیمانده گروه قوی سیاه را به عهده می‌گیرد. تام و نامزدش (دکتر سوفی هارت) با قطار شرکت یورو استریم راهی پاریس می‌شوند. قطاری که اعضای قوی سیاه به سرکردگی گریس نیز مسافران آن بوده و قصد دارند با انفجار خط لولۀ گاز در تونل‌مانش، خسارات فراوانی به جا بگذارند. اعضای گروه قوی سیاه در میانۀ تونل قطار را متوقف کرده و عملیات خود را آغاز می‌کنند. تام که متوجه حضور گریس و افرادش شده، یک تنه با آن‌ها درگیر شده و این موقعیت خطرناک را از طریق تلفن همراه به اطلاع دوست صمیمی‌اش، سرهنگ دکلان اسمیت می‌رساند و…

– فیلم سینمایی «پرواز در شب» به کارگردانی «زنده یاد رسول ملاقلی پور»، جمعه 31 شهریورماه ساعت 10 صبح به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

در این فیلم خواهیم دید: یک گردان نیرو‌های ایران در محاصره قرار می‌گیرد و ارتباط آن با قرارگاه مرکزی قطع می‌شود چهار نفر از رزمندگان گردان انتخاب می‌شوند تا برای درخواست کمک خود را به قرارگاه برسانند از آن میان سه تن کشته می‌شوند و یکی خود را به قرارگاه می‌رساند. فرمانده گردان نیز برای تهیه آب آشامیدنی سربازان زخمی، محاصره دشمن را می‌شکند، اما کشته می‌شود. قوای کمکی سر می‌رسد و…

زنده یاد فرج‌الله سلحشور، علی یعقوب‌زاده، تاجبخش فنائیان، جعفر دهقان، مصطفی لاجوردی، کامران نوروز، اکبر نیکرو و سید جواد هاشمی در فیلم سینمایی «پرواز در شب» هنرنمایی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «محافظ یک آدمکش» به کارگردانی «پاتریک هیوز»، شنبه 1 مهرماه ساعت 00:30 دقیقه بامداد از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی رایان رینولد، ساموئل ال جکسون، سلما هایک و‌گری اُلد من خواهیم دید: مایکل یک بادیگارد خبره و بسیار ماهر است که به عنوان محافظ برای سیاسیون و افراد درجه‌ی اول کشور فعالیت می‌کند. در جریان یکی از ماموریت‌هایش فرد مورد حمایت وی توسط یک تک تیرانداز کشته می‌شود. او در این میان همسرش آملیا را مقصر این ماجرا می‌داند و معتقد است که آملیا…

شبکه چهار و آبادان یازده 60

– فیلم سینمایی جدید «آخرین نگهبان» به کارگردانی «تانل توم»، پنج‌شنبه 30 شهریورماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی کیت باسورث، لوسین لاویسکونت و مارتین مک کان آمده است: چهار سرباز در سال 2063 در یک پایگاه نظامی در وسط دریا نگهبانی می‌دهند. خدمه منتظر یک تیم پشتیبانی امدادی هستند که قرار بود سه ماه قبل برسند. جهان در اثر بحران آب و هوا و بالا آمدن سطح آب دریا‌ها ویران شده است. تنها دو قاره باقی مانده و این دو قاره در حال جنگ با یکدیگر هستند. فرمانده گروه، کاپیتانی تنومند و سخت‌گیر و مقرراتی است که سربازان زیر دست او چندان خوشحال نیستند.

سالیوان و کسیدی دو سرباز دیگر هستند که سالیوان غذا می‌پزد و ارتباطات را مدیریت می‌کند. سرباز بینز، هم یک مهندس عالی است. در این پایگاه بمبی بسیار قوی به نام مارتا وجود دارد که توان نابودی دنیا را دارد. رمز این بمب در اختیار کاپیتان و کسیدی است. یک کشتی مرموز به آن‌ها نزدیک می‌شود که همه افراد داخل این کشتی کشته شده‌اند. کاپیتان می‌گوید که طبق قوانین آن‌ها باید این شناور ناشناس را نابود کنند اما بینز و سالیوان تصمیم گرفته‌اند که پایگاه نگهبانی خود را ترک کنند و با این کشتی به خانه برگردند. کاپیتان اجازه خروج خدمه از پست نگهبانی را نمی‌دهد. اما…

– فیلم سینمایی «آبادان یازده 60» به کارگردانی «مهرداد خوشبخت»، جمعه 31 شهریورماه ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در این فیلم خواهیم دید: سال 1359 خبر سقوط خرمشهر می‌آید و در نهایت شهر به دست عراقی‌ها می‌افتد. عراقی‌ها تا یک قدمی آبادان پیشروی می‌کنند اما کارکنان رادیون نفت آبادان حاضر به خالی کردن ساختمان رادیو نمی‌شوند. آن‌ها می‌خواهند وظیفه‌شان را در قبال خبررسانی و روحیه دادن به مردم انجام بدهند و…

علیرضا کمالی، حسن معجونی، شبنم گودرزی، حمیدرضا محمدی، ویدا جوان و نادر سلیمانی در فیلم سینمایی «آبادان یازده60»؛ به هنرمندی پرداخته‌اند.

نوستالژی‌های جنگی به همراه فیلم «منصور» در آخر هفته تلویزیون

شبکه پنج و فیلمی از آرش معیریان

– انیمیشن سینمایی «ماشین‌ها 2» به کارگردانی «جان لاستر و براد لوییس»، پنج‌شنبه 30 شهریورماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

داستان از این قرار است که مک کویین به همراه ماتر برای شرکت در مسابقات جهانی سرعت به ژاپن سفر می‌کنند. مایلز مخترعی است که سوخت جدید جایگزین بنزین را ساخته و به ماشین‌های مسابقه می‌دهد تا از ان استفاده کنند اما پروفسور که منافعش را با ورود سوخت جدید در خطر می‌بیند به دنبال از بین بردن ماشین‌هایی است که از این سوخت استفاده می‌کنند. ماموران مخفی به دنبال پیدا کردن پروفسور هستند و…

– انیمیشن سینمایی «دایناسوری از اقیانوس» به کارگردانی «تتسو امازاوا»، جمعه 31 شهریور ماه ساعت 9 صبح از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این انیمیشن خواهیم دید: یوزوکه پسر 12 ساله ژاپنی است که با پدرش تسوکو که یک زیست‌شناس است در یک جزیره زندگی می‌کند. او یک موجود عجیب در ساحل پیدا می‌کند. که متوجه می‌شوند که یک دایناسور است و نامش را کو می‌گذازند. اشخاصی از وجود کو مطلع می‌شوند که آمریکایی هستند و قرار است در یکی از این جزایر آزمایشات اتمی انجام دهند. زنی به نام کاترین که یک خبرنگار است به جزیره می‌آِید و می‌خواهد از کو محافظت کند اما نمی‌توانند و آمریکایی‌ها کو را می‌برند. یوزوکه، کو را نجات می‌دهد و کو هم دایناسور‌های دیگر را خبر می‌کند و…

– فیلم تلویزیونی «آن که دریا می‌رود» به کارگردانی «آرش معیریان»، جمعه 31 شهریورماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

داستان فیلم در مورد شخصیتی به نام کاظم است که پس از بیست سال به ایران برگشته و برای پروژه‌ای خاص به جنوب کشور در حوالس آبادان سفر می‌کند. با دیدن تابلو 15 کیلومتر به آبادان نیز یاد خاطره‌های زمان جنگ خود می‌افتد که رزمنده‌ای جوان بوده که در آستانه عملیات مهمی توسط فرمانده‌اش برای انجام ان انتخاب نمی‌شود. پس از جویا شدن علت عدم انتخابش، فرمانده روزه بودن او و سستی بدنش را علت عدم انتخاب اعلام می‌کند و به او فرمان می‌دهد برای قرار‌گیری در عملیات باید روزه‌اش را بشکند. کاظم فرصت کوتاهی دارد که از حد ترخص شهر یعنی 25 کیلومتری ابادان بگذرد و بعد از شکستن روزه به خطوط نبرد بازگردد. او برای انجام این فرمان با مشکلات زیادی روبرو می‌شود که…

هومن سیدی، افشین هاشمی، پرویز چابهاری و غزاله غضنفری در فیلم تلویزیونی «آن که دریا می‌رود» بازی کرده‌اند.

شبکه نمایش و «دیده‌بان» ابراهیم حاتمی‌کیا

– فیلم سینمایی «از تاریکی نترس» به کارگردانی «تروی نیکسی»، پنج شنبه 30 شهریورماه ساعت 1 بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی کیتی هلمز، گای پیرس و بیلی مدیسن؛ درباره سالی دختر کوچکی است که برای ادامه زندگی به نزد پدرش الکس فرستاده می‌شود. الکس که در حال بازسازی یک بنای تاریخی است نمی‌تواند توجه چندانی به دخترش نشان دهد. سالی که در حال قدم زدن در عمارت است پی می‌برد زیرزمینی مخفی در آنجا وجود دارد. او در این زیرزمین توسط صدا‌های مرموزی احاطه می‌شود که از او می‌خواهند تا آن‌ها را آزاد کند و…

– فیلم سینمایی «بازگشت به آینده 2» به کارگردانی «رابرت زمکیس»، پنج شنبه 30 شهریورماه ساعت 11 صبح از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی مایکل جی فاکس، کریستوفر لوید، توماس ویلسون، جیمز تولکان و لی تامپسون خواهیم دید: مارتی مک فلای که به تازگی از گذشته برگشته است، دوباره توسط دکتر امت براون به آینده فرستاده می‌شود تا از به زندان افتادن پسرش در آینده جلوگیری کند، اما متأسفانه اوضاع خراب‌تر می‌شود و…

– فیلم سینمایی «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» به کارگردانی «آرماندو‌یانوچی»، پنج شنبه 30 شهریورماه ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان فیلم با بازی دیو پاتل، آنیرین بارنارد، پیتر کاپالدی و مورفید کلارک خواهیم دید: دیوید کاپرفیلد در دهه 1840 در انگلستان پس از گذراندن دوران سخت و مشقت‌بار کودکی در تلاش است تا با هدایت و تغییر زندگی بی‌سر و سامانش به هدفی که از دنیا می‌خواهد، یعنی نویسندگی و تبدیل شدن به انسانی با اصالت برسد اما در این حین، مشکلات مختلف زندگی، تقریباً او را در خود حل می‌کنند. اما خود را در دایره امن دوستان و اطرافیانش قرار می‌دهد و با همفکری و کمک آن‌ها یکی یکی بر مشکلات غلبه می‌کند و…

– فیلم سینمایی «فرودگاه 77» به کارگردانی «جری جیمسون»، پنج شنبه 30 شهریورماه ساعت 15 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی جک لمون، لی گرانت، جیمز استوارت، جرج کندی، برندا واکارو، کریستوفر لی، دارن مک گوین، جوزف کاتن و اولیویا دی هاویلند خواهیم دید: تعدادی دزد هنری یک هواپیما را میربایند و در اقیانوس سقوط می‌کنند. حالا آن‌ها و مسافران زیر دریا اسیر می‌شوند…

– فیلم سینمایی «زندگی الکتریکی لوییز وین» به کارگردانی «ویل شارپ»، پنج شنبه 30 شهریورماه ساعت 17 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی بندیکت کامبربچ، کلر فوی، آندره‌آ ریسبرو، شارون رونی، کریستال کلارک و توبی جونز؛ داستان واقعی یک هنرمند انگلیسی به نام لوئیس وین، که در اواخر قرن نوزدهم به دلیل خلق آثار هنری منحصر به فرد از گربه‌ها به شهرت جهانی دست یافت و…

– فیلم سینمایی «هوشیاری موقت» به کارگردانی «جی جی وینلاو»، پنج شنبه 30 شهریورماه ساعت 19 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی نانی هازلِهارست، کلودیا کاروان و استفان کوری؛ درباره جون ویلتون زنی حدوداً 70 ساله است که 5 سال قبل پس از چند سکته مغزی دچار آلزایمر عروقی و زبان پریشی شده و در آسایشگاه سالمندان بستری است. او در یکی از دوره‌های چند روزه‌ای که او تمام خاطراتش را به یاد می‌آورد، با زیرکی از خانه سالمندان فرار کرده و به خانه‌اش می‌رود. جون که می‌داند کسب و کار خانوادگی‌اش رو به ورشکستگی است و فرزندانش زندگی خوبی نداشته و…

– فیلم سینمایی «بازگشت به آینده 3» به کارگردانی «رابرت زمکیس»، پنج شنبه 30 شهریورماه ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی مایکل جی فاکس، کریستوفر لوید، توماس ویلسون، جیمز تولکان و لی تامپسون خواهیم دید: در سال 1995 مارتی مک فلای یک نامه از دوست خود دکتر امت براون دریافت می‌کند، و محتویات نامه به مارتی کمک می‌کند که ماشین زمان را پیدا کند. مارتی با استفاده از ماشین زمان به غرب قدیم می‌رود و متوجه می‌شود که دوستش به دست ارازل و اوباش افتاده است و…

– فیلم سینمایی «پروژه آدام» به کارگردانی «شان لوی»، پنج شنبه 30 شهریورماه ساعت 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی رایان رِینولدز، مارک رافائل و واکِر اسکوبِل؛ درباره دام راید مردی حدوداً 40 ساله است که در سال 2050، خلبان یک جت سفر زمان است. همسر او لورا، از یکی از سفر‌های زمانش بازنگشته و او قصد دارد به سال 2018 برود تا به دنبال همسرش بگردد. اما اشتبا‌هاً به سال 2022 می‌رود و در آنجا با خود 12 ساله‌اش مواجهه می‌شود. آدام در سال 2022، همسرش را پیدا می‌کند و در می‌یابد، دوست و همکار سابق پدر مرحومش، مایا سوریان، که با کمک اختراع پدر آدام سفر زمان) ثروت زیادی به هم‌زده، در حال دست کاری گذشته و توسعه قدرتش در آینده است به همین دلیل تصمیم می‌گیرد با کمک آدام 12 ساله به سال 2018 سفر کند و…

– فیلم سینمایی «دیگران» به کارگردانی «آلخاندرو آمنابار»، جمعه 31 شهریورماه ساعت 1 بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان فیلم با بازی نیکول کیدمن و آلاکینا‌مان؛ روز‌های پایانی جنگ جهانی دوم است، گریس استورات یک مادر است که به‌همراه دو فرزند کوچکش در یک خانه پرت زندگی می‌کند. بچه‌ها یک نوع بیماری نادر حساسیت به نور دارند. بنابراین همیشه پرده‌ها باید کشیده باشد و خانه تاریک باشد. همزمان با ورود سه خدمتکار جدید به خانه یک باغبان، و یک دختر لال جوان یک سری حوادث جدید رخ می‌دهد که…

– فیلم سینمایی «مزرعه خانواده پردی» به کارگردانی «نیل میلر»، جمعه 31 شهریورماه ساعت 15 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی آلن آرکین، لورن هالی و گلن هدلی؛ در مورد یک مرد به نام آرکین و رقابت همیشگی‌اش با پاندلتون، همسایه‌اش است که…

– فیلم سینمایی «دیده‌بان» به کارگردانی «ابراهیم حاتمی کیا»، جمعه 31 شهریور ماه ساعت 19 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: ارتباط خط کمین با نیرو‌های خودی توسط دشمن قطع شده و احتمال سقوط منطقه بسیار زیاد است. مقابله و مقاومت نیرو‌ها در مقابل دشمن نیازمند حضور دیده‌بان جهت هدایت آتش سنگین است. عارفی برای پیوستن به خط کمین و دیده بانی باید از مسیری عبور کند که زیر آتش شدید دشمن قرار دارد…

مهرداد سلیمانی، علیرضا حیدری، غلامرضا علی اکبری و اصغر پورهاجریان در فیلم سینمایی «دیده‌بان» بازی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «اعجوبه» به کارگردانی «استیون شباسکی»، جمعه 31 شهریورماه ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

فیلم با بازی جیکوب ترمبلی، جولیا رابرتز، اوون ویلسون، نوآ جوپ، ‌مندی پتینکین و ایزابلا ویدوویچ؛ داستان پسربچه‌ای به نام آگوست پولمن را روایت می‌کند که به بیماری دیسوستوز ماندیبولو فاشیال (بد شکلی جمجمه) مبتلا است او برای اینکه در معرض دید افراد عادی نباشد در خانه درس می‌خواند اما تصمیم می‌گیرد برای کلاس پنجم به مدرسه عادی برود…

– فیلم سینمایی «من زلاتان هستم» به کارگردانی «ینس شوگرن»، جمعه 31 شهریور ماه ساعت 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی گرانیت روشیتی، دومینیک اندرسون باجرکتاتی و سدومیر گلیسوویچ خواهیم دید: زلاتان ابراهیموویچ نوجوان متولد سوئد به همراه خواهر و برادر خود نزد مادرشان زندگی می‌کنند. پدر و مادر از هم جدا شده‌اند ولی هر دو تلاش می‌کنند زندگی و مدرسه بچه‌ها را پیگیری کنند. زلاتان عاشق فوتبال است و در یک تیم محلی بازی می‌کند اما او به دلیل ناسازگاری در تیم و مدرسه همواره مورد بی‌توجهی مربی و معلمان قرار دارد. از طرفی مادر زلاتان ناخواسته درگیر یک ماجرای کلاهبرداری و سرقت شده و لذا بچه‌ها باید مدتی نزد پدرشان زندگی کنند. زلاتان تصمیم می‌گیرد برای همیشه پیش پدرش بماند، او استعداد فوق‌العاده‌ای در فوتبال دارد اما به دلیل درگیری با دیگران بسیاری از مواقع روی نیمکت می‌نشیند. پدرش سعی می‌کند به او یاد دهد که باید صبورتر باشد و در نهایت زلاتان با کمی خویشتنداری و انضباط موفق می‌شود به یک تیم واقعی فوتبال راه پیدا کند. حالا پس از سال‌ها زلاتان در تیم آژاکس بازی می‌کند ولی…

شبکه کودک و منطقه پرواز ممنوع

– انیمیشن سینمایی «لئو سلطان جنگل» به کارگردانی «یوشیو تاکیوچی»، پنج‌شنبه 30 شهریورماه ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهید دید: لئو، سلطان جنگل باجلو یک شیر سفید قدرتمند است که تا پای جانش از جنگل و حیوانات آن حفاظت می‌کند. هم‌زمان با به دنیا آمدن فرزندان لئو، لونی و لوکیو، انسان‌ها برای پیدا کردن سنگی ارزشمند به جنگل می‌آیند. آن‌ها به دنبال سنگی به نام آفتاب هستند و برای به دست آوردن آن هیچ‌چیزی جلودارشان نیست. از طرفی مدتی است که لونی به انسان‌ها علاقه‌مند شده و این کنجکاوی او باعث می‌شود که به سمت آن‌ها برود که…

– فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» به کارگردانی «امیر داسارگر»، جمعه 31 شهریورماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد.

این فیلم ماجراجویانه، روایتگر داستان سه نوجوان است. محمدمهدی و دوستانش برای مسابقه پهپاد‌ها آماده می‌شوند. آن‌ها با تلاش خود هواپیمایی بدون سرنشین ساخته‌اند که با کنترل از راه دور هدایت می‌شود. این مسابقه برای آن‌ها بسیار مهم است و هر روز تمرین می‌کنند تا پیروز میدان باشند اما در یکی از این تمرین‌ها، هواپیمای آن‌ها به منطقه‌ای ناشناخته سقوط می‌کند. منطقه‌ای که عده‌ای با تفنگ‌های شکاری‌شان آن‌جا را قرق کرده‌اند و ادعا می‌کنند یوز‌های ایرانی در آن بخش رفت‌وآمد دارند. اما مشخص می‌شود این افراد در واقع جاسوس‌هایی هستند که قرار است به منطقه مهمی در میان جنگل دسترسی پیدا کنند. منطقه‌ای که…

هادی حجازی فر، محمد فیلی، بهار نوحیان، متین پاکزاد، متین کرمانی و علیرضا اکبری در فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» بازی کرده‌اند.

شبکه امید و خانه‌ای کنار ابرها

– فیلم تلویزیونی جدید «بچه‌های طوفان» به کارگردانی «صادق صادق دقیقی»، پنج‌شنبه 30 شهریورماه ساعت 18 از شبکه‌امید پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: پدر رضا به دلیل عوارض شیمیایی مربوط به دفاع مقدس در بستر بیماری است و نیاز به دستگاه اکسیژن دارد؛ اما طوفان و باران شدید در روستای آنان در منطقه‌ای از شمال که چند روزی است مدام در حال باریدن است، به رضا و خواهرش اجازه نمی‌دهد که برای تهیه کپسول اکسیژن پدرشان به خارج از روستا بروند. اما رضا برای زنده ماندن پدرش مجبور می‌شود برای عبور از رودخانه خروشان دل به آب بزند که…

پژمان بازغی، رضا ناجی، مریم بوبانی، سوگل طهماسبی، ونوس حسن‌کانلی و پرهام دلدار در فیلم تلویزیونی «بچه‌های طوفان» ایفای نقش کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «خانه‌ای کنار ابرها» به کارگردانی «سیدجلال دهقانی اشکذری»، جمعه 31 شهریورماه ساعت 18 از شبکه‌امید پخش خواهد شد.

این فیلم قصه‌ای متفاوت از سال‌های دهه 60 را روایت می‌کند، دو مرد جوان، در پوشش رزمندگان دفاع مقدس به در خانه‌هایی که رزمنده‌ای در جبهه‌ها دارند رفته و به بهانه اینکه همرزم فرزندشان هستند و راهی جبهه هستند، از خانواده‌ها پول و‌امانتی گرفته و آن‌ها را برای خود برمی دارند. یک بار آن‌ها به خانه‌ای ‌می‌روند که در زمانی که در آنجا هستند متوجه می‌شوند رزمنده این خانه به شهادت رسیده و مادر رزمنده نمی‌خواهد دختر کوچکش از این خبر مطلع شود که…

حامد کمیلی، هدایت هاشمی، ‌نگار عابدی و آفرین عبیسی در فیلم سینمایی «خانه‌ای کنار ابرها» بازی کرده‌اند.

شبکه افق و کودک و فرشته

– فیلم سینمایی «ماموریت آسمان» به کارگردانی «ایگور کوپیلاو»، جمعه 31 شهریورماه ساعت 10 صبح از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی ایگور پترنکو، ایوان باتاروف، ماریا ‌می‌رونوا و سرگئی گوبانوف خواهید دید: ژنرال سوشنیکوکه یک ژنرال روسی است که به دلیل روحیات میهن پرستانه حاضر نمی‌شود بعد از پایان دانشکده افسری به استخدام شرکت‌های هواپیمایی مسافربری درآید و برای آن‌ها کار کند. هر چند که کار برای هواپیمایی مسافربری آورده مالی بسیاری برای وی داشت. او دست رد به سینه همه شرکت‌هایی که به او پیشنهاد می‌دهند میزد، چرا که او خلبان بسیار توانمندی است. عده زیادی از هم شاگردانش این پیشنهاد‌ها را قبول می‌کنند و به استخدام شرکت‌های هواپیمایی مسافربری در می‌آیند.

او به همراه عده کمی از هم شاگردانش به نیروی هوایی ارتش روسیه می‌پیوندد. چرا که برای او میهن پرستی و خدمت به میهن خود از هر چیزی اولویت دارتر است. او از آنجا که بسیار توانمند و علاقمند است کم‌کم رشد کرده و به درجه فرماندهی می‌رسد. در زمان حمله داعش به دعوت رسمی حکومت سوریه دولت روسیه نیروی هوایی ارتش را برای کمک به نابودی نیرو‌های داعش عازم سوریه می‌کند. او در آنجا با نیرو‌های داعش نبرد می‌کند و…

– فیلم سینمایی «کودک و فرشته» به کارگردانی «مسعود نقاش‌زاده»، جمعه 31 شهریورماه ساعت 18:30 از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: در آخرین روز تابستان سال 1359، فرشته و خانواده‌اش آماده می‌شوند تا در جشن عروسی یکی از اقوام نزدیک شرکت کنند. اما غرش صدای هواپیما‌های جنگنده‌ای که از مرز عبور کرده‌اند موجب می‌شود که پدر فرشته تصمیم بگیرد از خیر عروسی خواهرش بگذرد و خانواده‌اش را از مهلکه بدر ببرد. فرشته برای آوردن مادر بزرگ از خانه خارج می‌شود؛ اما دیگر هیچ گاه خانواده‌اش را نمی‌بیند؛ ولی مدتی بعد با شنیدن خبر زنده بودن برادرش، جستجویی طولانی را برای یافتن او آغاز می‌کند. فرشته در شهری که حالا توسط دشمن اشغال شده…

شبنم مقدمی، مونا احمدی، محمدرضا زادسرور، قاسم زارع، افشین هاشمی، حسین توشه، مالک حدپورسراج، علیرضا حسینی، سودابه بیضایی، سیما خضرآبادی، وحید نجفی شوشتری و حسین سلیمانی در فیلم سینمایی «کودک و فرشته» هنرنمایی کرده‌اند.

پخش شیدا در شبکه سلامت

– فیلم سینمایی «شیدا» به کارگردانی «کمال تبریزی»، جمعه 31 شهریورماه ساعت 11 صبح با زیرنویس ویژه ناشنوایان از شبکه سلامت پخش می‌شود.

داستان فیلم درباره فرهاد است که در جنگ مجروح شده و موقتاً بینایی‌اش را از دست داده، به بیمارستانی صحرایی منتقل شده که در آن پرستاری به نام شیدا از مشاهده مقاومت فرهاد در تحمل درد شگفت‌زده می‌شود و به تدریج می‌فهمد که می‌تواند با تلاوت قرآن، التیام بخش او باشد. مراقبت شیدا از فرهاد به مرور پیوندی عاطفی بین آن‌ها ایجاد می‌کند که با مرخص شدن ناگهانی فرهاد از بیمارستان منجر به جدایی‌شان می‌شود. فرهاد در جستجوی شیدا به جبهه بر می‌گردد، ولی جنگ تمام می‌شود و جستجو را دشوار می‌کند. فرهاد به اصرار پدر و مادرش با دختری پولدار عقد می‌کند که…

لیلا حاتمی، پارسا پیروزفر و محمدرضا شریفی نیا در فیلم سینمایی «شیدا» بازی کرده‌اند.

پخش منصور در شبکه 4k

– فیلم سینمایی «منصور» به کارگردانی «سیاوش سرمدی»، پنجشنبه 30 شهریورماه ساعت 22 از شبکه فراتر پخش خواهد شد.

این فیلم درباره شهید ستاری است که با جدیت به دنبال هواپیما‌های جنگی است تا بتواند رزمنده‌ها را تجهیز کند. در ابتدا آن‌ها با کارخانه ساخت هواپیما همکاری می‌کردند و صرفاً قطعات وارد شده از خارج از کشور را مونتاژ می‌کردند. اما این کارخانه با کارشکنی‌هایش باعث کند شدن و حتی توقف کار آن‌ها و نرسیدن هواپیما‌ها به خلبانان ارتش شده بود. تیمسار ستاری و تیمش ابتدا برای وارد کردن چند هواپیمای جنگی اقدام کردند که بخاطر حمله آمریکایی‌ها به هواپیما‌ها و بمباران آن‌ها، با شکست مواجه شد. تیمسار ستاری به تیمش دستور داد که با داشته‌ها و دانش خودشان قطعات مورد نیاز هواپیما‌ها را در یکی از سوله‌های ارتش، تولید کنند که…

محسن قصابیان، مهدی کوشکی، جواد هاشمی، حمیدرضا نعیمی، علیرضا زمانی نسب، قاسم زارع و لیندا کیانی در فیلم سینمایی «منصور» بازی کرده‌اند.

– انیمیشن سینمایی «بی پلاک» به کارگردانی «اسماعیل یوسفی»، جمعه 31 شهریورماه ساعت 22 از شبکه فراتر پخش خواهد شد.

«بی پلاک»، با موضوع دفاع مقدس، سبک زندگی شهید ابراهیم هادی و همسنگران سلحشور وی و دلاورمردان عرصه جنگ را به تصویر می‌کشد و فرهنگ ایثار و شهادت را در رخداد‌های کانال کمیل تا لحظه شهادت‌ایشان به نمایش می‌گذارد.