ناگفته‌های کتایون ریاحی بازیگر زلیخا در سریال «یوسف پیامبر»

ناگفته‌های کتایون ریاحی بازیگر زلیخا در سریال «یوسف پیامبر»

کتایون ریاحی در عین اینکه از شناخته شدن شخصیت زلیخا توسط چهار میلیارد از مردم جهان (بر اساس آنچه به کتایون ریاحی اعلام شده)، خوشحال است اما تاکید می کند که هیچ شور و شفعی نمی تواند جایگزینی باشد برای اینکه مردمش هنوز او را به یاد می آوردند و از این شخصیت کتایون ریاحی ، به عنوان نقشی ماندگار در سینما و تلویزیون ایران یاد می کنند.
این بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون، در ادامه صحبت هایش درباره تجربه ایفای نقش در سریال «یوسف پیامبر (ع)»، خاطرنشان کرد: من با زلیخا تجربه زیادی را کسب کردم. از او بسیار آموختم و در چهار سالی که سریال ساخته می شد، در محیط امنی که قرار داشتم، دوران خاصی را تجربه کردم. درباره شخصیت زلیخا پژوهش هایی را داشتم و به خدا بیامرز آقای هم پیشنهاد می کردم اما از آنجا که ایشان سالها برای نگارش فیلمنامه پژوهش داشتند، ترجیح می دادند که کار، تغییر چندانی نداشته باشد.

ناگفته‌های کتایون ریاحی بازیگر زلیخا در سریال «یوسف پیامبر»

او درباره اینکه پس از سریال «یوسف پیامبر (ع)» بازی نکرده است، در پاسخ به پرسشی درباره فعالیت های اجتماعی اش در حوزه کمک به کودکان ناشنوا، خاطرنشان کرد: درست می فرمایید؛ مهمترین و آخرین کار من «یوسف پیامبر(ع)» بود و من فعالیت هنری تصوری نداشتم اما در حوزه اجتماعی به بنیادی که مخصوص کودکان ناشنوای مادرزاد است جهت کاشت حلزون کمک می کنم. در این بخش روز به روز کار ما سخت تر می شود. در هفت سال گذشته که با بهزیسیتی در ارتباط بودیم، مجوز بنیاد را تمدید نکردند؛ البته به ما مدام کودک معرفی می کنند اما امسال ۱۲۵ میلیون تومان بابت این هفت سال که مجوز تمدید نشده، برایمان مالیات آمده است و جواب درستی هم به ما نمی دهند. من بعد از این اتفاق در شوک هستم. البته با همه مشکلات، هیچ چیزی مانع نشده است که حتی یک کودک کاشتش به تعویق بیفتد.
کتایون ریاحی بار دیگر به نقشش در سریال «یوسف پیامبر (ع)» بازگشت و چنین ادامه داد: یکی از نکاتی که از زلیخا آموختم، ایمان، امید و انتظار است و اینکه هر لحظه برای هر چیزی آماده باشم. انقدر بالا و پایین زلیخا را در زندگی خودم و در نقش امتحان کردم که می دانم باید هر لحظه هر اتفاقی را باید انتظار کشید. امیدوارم مردم هم این امید و انتظار را در زندگی شخصی داشته باشند.
او با تایید اظهارات اخیرش در برخی رسانه ها مبنی بر تمایل دوباره به کار در پروژه های تصویری، در عین حال به دشواری ها پیش آمده ناشی از ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: بله، من اعلام کردم که اگر شرایط درستی و فیلمنامه خوبی باشد کار خواهم کرد اما شرایط روز به روز سخت تر می شود. از طرفی کم سانسور نداشتیم که حالا جایی به نام ساترا هم پدید آمده که جلوی کارها را در شبکه نمایش خانگی بگیرد. این در حالی است که دنیا، دنیای تکنولوژی است و مردم خردمندتر از آن هستند که متوجه سانسورها و پیچش ها نشوند و خودشان آنچه را می خواهند دنبال خواهند کرد.
امیدوارم شرایط زندگی در ایران و جهان آنقدر عالی باشد که ما فقط دغدغه آن را داشته باشیم که فیلممان را بازی کنیم.