مردم می خواهند مشکلاتشان را در سریال ها ببینند

مردم می خواهند مشکلاتشان را در سریال ها ببینند

ـ بازیگر ـ که به تازگی در سریال نوروزی به نام «دردسرهای شیرین» بازی داشت، درباره نقشش در این سریال گفت: من در این سریال نقش حسام را بازی کردم؛ مردی متمول و پدری دلسوز و کارکشته که در فراز و نشیب نقش، گرفتار اتفاقاتی شد که دخترش باعث آنها بود. این سریال از مشکلات و دغدغه های مردم و از معیشت گفت؛ موضوع آن دشواری های به دست آوردن حرفه و شغل مناسب بود که این روزها اغلب جوانانمان با آن درگیر هستند.

مردم می خواهند مشکلاتشان را در سریال ها ببینند

او سپس تاکید کرد: اگر به این نگاه برسیم که برنامه سازان ما بر اساس دیدگاه و مشکلات مردم، سریال ها را به تصویر بکشند و راهکار ارائه دهند، فکر می کنم اتفاق خوبی بیفتد. مردم هم دوست دارند در مجموعه های تلویزیونی مشکلات و دغدغه های فکری خودشان را ببینند. سریال «دردسرهای شیرین» هم به دغدغه بیکاری و حمایت والدین از جوانان برای اینکه بتوانند وارد بازار کار شوند، پرداخت.‌ ما جوانان متخصصی داریم که دنبال کار می گردند. باید شرایطی ایجاد شود تا با حمایت دولت و بزرگتر ها، فضا برایشان فراهم شود.

توکلی درباره اهمیت انتخاب و چینش بازیگران در سریال ها گفت: ‌کستینگ و انتخاب بازیگران در یک سریال، باید بر اساس جامعه شناسی و تجربه اتفاق بیفتد. ارزش بازیگر حرفه ای در چنین شرایطی مشخص می شود. نقش باید به بازیگر بنشیند. گاه روند تولید به گونه ای پیش می رود که بازیگر باری به هر جهت می شود و در هر نقشی بازی می کند؛ این فاجعه است. تا الان تلاش کردم برای خودم این اتفاق نیفتد، ولی خب به هرحال در این زمانه و با این اوضاع، چه می توان کرد؟!

این هنرمند درباره تاثیر کرونا بر ساخت سریال ها گفت: کرونا بر روند تولید توسط سازندگان به شدت اثر گذاشته و ما در این مدت متاسفانه بسیاری از عزیزانمان را از دست دادیم که همیشه در یاد من خواهند ماند. الان هم در موقعیت درستی کار نمی کنیم. کرونا هنوز هست اما با رعایت پروتکل ها، تلاش می کنیم که بتوانیم سریال های مفرح و خوبی را برای مردم‌ بسازیم.

توکلی در پایان با بیان اینکه یک فیلم نامه سینمایی با موضوع تربیتی نوشته است، درباره ساخت این فیلم و مشکلات تولید، توضیح داد: اگر بتوانم سرمایه گذار جذب کنم، این فیلم را سال آینده می سازیم. من در بدترین شرایط هم فیلم ساخته ام. فیلم ساختن سخت است، ما آب دیده و سینه سوخته این حرفه ایم اما یک چیزهایی باید سرجایش قرار بگیرد تا آن قاب عکس زیبا شکل بگیرد. ما برای ترسیم یک قاب عکس زیبا، به خیلی چیزها نیاز داریم که باید کنار هم چیده شود. سرمایه گذاری در سینما خیلی مهم است. دست اندرکاران سینما باید شرایطی را فراهم کنند تا صنعتگران و سرمایه گذاران ما بتوانند در هنر هفتم شریک شوند و فیلم سازی رونق پیدا کند. این اتفاق را باید خود بچه های سینما و مسوولان ارشاد رقم بزنند. اگر سرمایه گذار ضرری متحمل شود، ارشاد باید پشت سینما بایستد.