سبک بازی نافرجام فرزاد فرزین در «قطب شمال»

سبک بازی نافرجام فرزاد فرزین در «قطب شمال»

در ایرانِ پیش از انقلاب هم این موارد به وفور یافت می‌شد، مثل: فائقه آتشین یا شهرام شب‌پره که علاوه بر در نیز آثار موفقی را از خود به یادگار گذاشتند.
این روزها در کنار خوانندگی و پس از بازی در نقش‌های فرعی حالا به نقش اصلی یکی از سریال‌های نمایش خانگی رسیده است. «آرشام یکتا» در قطب شمال که مثل سریال ترکی «ازل» اقتباسی از رمان مشهور کنت مونت کریستوی الکساندر دوماست، قرار است شمایل یک فرد تمامیت‌خواه و قلدرمآب را نشان دهد. اما چه حیف که این کاراکتر به لحاظ پرداخت با ایرادات به شدت اساسی روبروست.
او البته در عین حال می‌خواهد بامرام و بامعرفت نیز جلوه کند و انگار روی این وجه بازی‌اش اصرار بیش از اندازه دارد. شاید فرزاد فرزینِ بازیگر پس از چند سال حضور مقابل دوربین هنوز نتوانسته آن چه که باید باشد، مسیر بازیگری او تخت و یکنواخت و فاقد خلاقیت است.
نکته قابل تامل دیگری که درباره فرزین وجود دارد، این است که کم دارد به یک «همه کاره و هیچ‌کاره» تبدیل میشود. خب ما فرزین را با خوانندگی می‌شناختیم و بعدا او را مقابل دوربین دیدیم. اما حالا و این روزها او نه به اندازه کافی خواننده است و نه به اندازه قابل قبولی بازیگر!
او را حالا علاوه بر ویدیوهای کنسرت‌هایش با ویدیوهای بگومگویش با علیرضا بیرانوند در برنامه مافیا می‌بینیم. انگار یک «امتیازِ نانوشته» برای برخی هنرمندان تعریف شده که اگر در چند حوزه مختلف حضور نداشته باشند، آن امتیاز را کسب نمی‌کنند.

سبک بازی نافرجام فرزاد فرزین در «قطب شمال»

درباره فرزاد فرزین شاید می‌توان گفت که در کار موسیقی، هنرمندی توانمند با صدایی متناسب با سلیقه عموم مخاطبان قلمداد می‌شود و حتی در ژانر پاپ صاحب سبک است. اما آیا در حوزه‌های دیگر هم به اندازه موسیقی و خوانندگی موفق بوده است؟
مخاطبان درباره ژست این‌ روزهای فرزاد فررزین چه می‌گویند؟
فاطمه ترکاشوند، روزنامه‌نگار: احتمال قوی فرزاد فرزین پول می‌ده براش نقش آدم بامرام و معرفت بنویسن. فعلا سری سریال‌های ایشون پرچم کیمیایی‌بازی رو توی جریان فیلمسازی بدنه بالا نگه داشته؛ البته با کیفیت به مراتب نازل‌تر. مخاطب خودش رو هم داره به نظر میاد مردم ایران آخرشم‌ این تم و چهره‌هاش رو دوست دارن.
فخرالملوک: جناب فرزاد فرزین به زور بتونه خواننده خوبی باشه، دیگه بازیگر نیست که شما اومدی نقش اصلی فیلم رو دادی بهش. به خدا سریال ترکی‌ها شرف داره.
الهه: خواب دیدم دارم با امیرعلی نبویان، مجید واشقانی، حامد آهنگی، بهاره افشاری، امیرحسین هاشمی، سعید مهری، اشکان دلاوری، باربد بابایی، سروش رفیعی و ایمان صفا مافیا بازی می‌کردم. بعد ناراحت بودم چرا فرزاد فرزین نیست باهامون:)
احسان: فرزاد فرزین، کسیه که مثل مسیح و آرش و ماکان بند، یک شبه معروف نشده! فرزاد فرزین کسیه که ۳ سال ممنوع الکاری رو تو دوران طلایی زندگیش تجربه کرد، آلبومش لو رفت، یه آلبومش موفق نشد و باز تلاش کرد و آلبوم قوی داد تا برسه به اینجایی که هست!
کامران: فرزاد فرزین قراره مثلا کنت مونت کریستوی داستان باشه؟! آخه این چه انتخابیه؟ این چه سریالیه؟ وای فشارم افتاد!