جشن تولد نگین معتضدی برای همسرش+عکس

جشن تولد نگین معتضدی برای همسرش+عکس

نگین معتضدی بازیگر سینما و تلویزیون ایران می باشد. نگین معتضدی تصویر زیر را در صفحه رسمی خود منتشر کرد. نگین معتضدی با انتشار این عکس نوشت:

این تولد، دومین تولدی که برات جشن می گیرم

ولی در واقع این جشن برای منه، جشنی برای اینکه بدنیا آمدی و بهترین اتفاق زندگی من شدی… تولدت مبارک بهترینم

جشن تولد نگین معتضدی برای همسرش+عکس

زندگینامه با نگین معتضدی

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر
تولد : ۳ مهر ۱۳۶۴ – تهران
پیشه: بازیگر

سال‌های فعالیت: از ۱۳۸۷ تا کنون

همسر: جواد خیرخواه

نگین معتضدی (زادهٔ ۳ مهر ۱۳۶۴) بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است. نگین معتضدی در سریال ویلای من به کارگردانی مهران مدیری شناخته شد و در سریال‌های گذر از رنج‌ها، تکیه بر باد و شاید برای شما هم اتفاق بیفتد و همچنین اپیزود چهارگاه سریال روزهای بهتر ایفای نقش داشت. طلا معتضدی خواهر وی در عرصهٔ نویسندگی فعالیت دارد و در برخی قسمت‌های شاید برای شما اتفاق بیفتد همکاری داشته‌است.

نگین معتضدی

عکس های نگین معتضدی

ازدواج نگین معتضدی
نگین معتضدی متاهل است و در سال 95 ازدواج کرده است. اسم همسر او جواد خیرخواه می باشد.

بخشی از مصاحبه ی نگین معتضدی
جراحی زیبایی نکرده ام و نمی کنم
وی درباره از دست دادن تعداد زیادی نقش بخاطر فرم بینی اش صحبت کرد و گفت هیچوقت حاضر نیست آن را عمل جراحی کند.

از چه زمانی وارد وادی هنر شدید؟
نگین معتضدی: از زمانی که یادم می‌آید طلا بود و کتاب. او زودتر از من وارد کار شد. هیچ‌وقت او و کتاب از هم جدا نبودند. همیشه در اتاقش در حال کتاب خواندن بود. قطعا حضور یک آدم کتابخوان در خانواده به‌شدت تاثیرگذار است؛ به خصوص روی خواهر کوچکترش. به نظرم خواهر بزرگتر یک‌جورهایی الگو است. شاید اگر طلا می‌رفت سمت مهندسی، من هم به آن سمت می‌رفتم. تاثیری که طلا در زندگی من داشته خیلی مهم است. من حتی تئاتر را هم با طلا شناختم و حتی نخستین تئاتر زندگی‌ام را با طلا رفتم. زمانی که طلا به رشته تئاتر رفت من می‌خواستم دامپزشکی بخوانم چون به حیوانات علاقه زیادی دارم. اما وقتی با او سر کارهایش رفتم، دیدم به آن محیط و کار علاقه دارم و رفتم دنبال مسیری که او رفته بود.

نگین معتضدی

تصاویر نگین معتضدی

چند کار قوی در عرصه طنز در کارنامه کاریتان ثبت کردید، آیا خودتان را بازیگر طنز می‌دانید ؟
من مصرانه می‌گویم که بازیگر طنز نیستم و اصلا بلد نیستم و اگر بخواهم جوکی را برای دوستانم بگویم آنقدر بی‌مزه می‌گویم که هیچکس نمی‌خندد. به‌خاطر همین خوب می‌دانم مولکولی از طنز در من وجود ندارد. در کارهای طنزی که تا به امروز بازی کرده بودم مثل «ویلای من» شخصیتی جدی داشتم که در موقعیتی طنز قرار گرفته است و پارادوکس این شخصیت جدی در کنار شخصیت‌های طناز، باعث ایجاد موقعیت‌های طنز می‌شد. این اتفاق در «شوخی کردم» هم وجود داشت.

در سریال «ابله» هم من نقش سه شخصیت متفاوت با گریم‌های جذابی که کار استاد اسکندری بود را ایفا می‌کردم و مخاطب باز شخصیت طنزی نمی‌دید اما در «شهرک جیم» سعی شده کاراکتر من کمی به‌سمت طنز برود البته این اتفاق با لوده‌بازی و ادای دیالوگ و حرکات عجیب و غریب نمی‌ا‌فتد بلکه در صفات این شخصیت که در برخی از خانم‌ها وجود دارد اغراق شده است.

جشن تولد نگین معتضدی برای همسرش+عکس

عکس های جدید نگین معتضدی

چقدر مهران مدیری در تغییر مسیرتان به‌سمت آثار طنز و حضور در این حوزه تاثیر‌گذار بود؟
قبل از همکاری با مهران مدیری من نه پیشنهاد طنز و نه علاقه‌ای به فعالیت در این حوزه داشتم و همان‌طور که از کارنامه کاری‌ام مشخص است پیش از آن در آثار درام و ملودرام دیده شده بودم اما با همه این‌ها چه‌کسی می‌تواند به پیشنهاد همکاری با مهران مدیری نه بگوید؟

تجربه همکاری با او برایتان چطور بود؟
صبح روزی که قرار بود به دفتر آقای مدیری بروم از شدت استرس به مادرم گفتم می‌خواهم تماس بگیرم و قرار را کنسل کنم و واقعا مواجهه با آقای مدیری که از سال‌ها قبل جزو اسطوره‌هایم بود برایم کار دشواری بود اما این برخورد بسیار خوب اتفاق افتاد و آقای مدیری با من که آن زمان نهایتا سه سریال و ده تله فیلم بازی کردم بسیار متواضعانه و فروتن برخورد کرد و من با خودم گفتم وقتی چنین ناخدایی هست من چرا سوار کشتی نشوم. تلاش‌ها و عملکرد مهران مدیری و گروه او باعث شد کاراکتر من سریال ویلای من به‌خوبی شکل بگیرد تا آن‌جایی که با گذشت چندسال از پخش سریال هنوز من را با نام هنگامه مهاجر یا خانم وکیل می‌شناسند.

جشن تولد نگین معتضدی برای همسرش+عکس

تصاویر نگین معتضدی

گفتید نمی‌خواهید بازیگر طنز باشید؛ از این‌که در این عرصه بمانید نمی‌ترسید؟
بعد از بازی در «ویلای من» پیشنهاد بازی در آثار طنز بسیار داشتم و حتی ترسیده بودم از این‌که در این ژانر بمانم و نتوانم شخصیتی جدی داشته باشم اما خدا را شکر با بازی در «گذر از رنج‌ها»، آقای فریدون حسن‌پور توانست من را باز هم به‌عنوان بازیگری برای نقش‌های جدی جا بیندازد اما بعد از «ابله» واقعا قصد داشتم که دیگر در حوزه طنز بازی نکنم و حتی مصاحبه‌ای هم داشتم و این نکته را گفتم که دیگر در آثار طنز بازی نخواهم کرد اما همه‌چیز دست‌به‌دست هم داد تا در «شهرک جیم» هم حضور داشته باشم.

جشن تولد نگین معتضدی برای همسرش+عکس

عکس نگین معتضدی و مادرش

همان‌طور که خودتان اشاره کردید شما در سریال «ابله» کمال تبریزی هم حضور داشتید، با وجود اتفاقات و حاشیه‌هایی که برای این سریال به‌وجود آمد و نیمه‌کاره رها شد از حضور در آن پشیمان نیستید؟
خیر؛ شاید برای سریال «ابله» بازخورد و آن اتفاقی که سازندگان می‌خواستند نیفتاد اما با همه این‌ها کار کردن و آموختن از کمال تبریزی، گریم شدن توسط استاد اسکندری، حضور در گروهی حرفه‌ای و آشنایی و همکاری با هانیه توسلی آنقدر برایم لذت‌بخش بود که اگر زمان به عقب هم برگردد باوجود تمام مشکلات و اتفاقات باز هم این کار را انجام می‌دهم.

جشن تولد نگین معتضدی برای همسرش+عکس

تصاویر جدید نگین معتضدی

شما خواهر طلا معتضدی، یکی از بهترین و پرکارترین فیلمنامه‌نویسان تلویزیون هستید، چقدر حضور او در زندگی شخصی و حرفه‌ای شما تاثیر‌گذار و پیش‌برنده بود؟
داشتن خواهر نویسنده از کودکی روی من آنقدر تاثیر گذاشت که دیگر حتی لازم نبود در بزرگسالی از او تاثیر بگیرم وقتی خواهری داشته باشی که به‌جای عروسک‌بازی برایت قصه‌های صمد بهرنگی را بخواند مسلما جهانی پر از تخیل خواهی داشت. طلا چهار سال از من بزرگ‌تر است و تمامی خاطرات من از او محدود می‌شود به این‌که او برایم قصه تعریف می‌کرد، کتاب می‌خواند یا برایم کارتون می‌خرید.

طلا من را با کتاب آشنا کرد و کتاب عنصر جداناپذیر زندگی من شد. طلا کاراکتری قوی دارد و برای من که در کودکی شخصیت حساس و زودرنجی داشتم، باعث شد تا بتوانم با اتفاقات زندگی راحت‌تر کنار بیایم. در اوایل شروع فعالیتم شرایط بسیار دشوار بود و باید خودم را به همه و گروه‌هایی که در آن بودم ثابت می‌کردم گاهی که کم می‌آوردم وجود طلا به‌عنوان یک شخصیت قوی در کنارم تاثیر‌گذار بود تا بتوانم مسیرم را ادامه دهم.

فیلم‌شناسی نگین معتضدی
– سپید و سیاه (قاسم جعفری – ۱۳۸۸)
– خیابان یک‌طرفه (اسماعیل فلاح پور – ۱۳۹۰)
– شیرین قناری بود (داوود توحیدپرست – ۱۳۹۰)
– به خاطر مهدی (۱۳۹۰)
– دزد و پری (حسین قناعت – ۱۳۹۳)
– لاله‌های واژگون (احمد عبدالهیان – ۱۳۹۴)
– همه چی عادیه (محسن دامادی – ۱۳۹۵)
– ساعت ۵ عصر (مهران مدیری – ۱۳۹۵)
– دم‌سرخ‌ها (آرش معیریان – ۱۳۹۶)

مجموعه تلویزیونی نگین معتضدی
– شاید برای شما هم اتفاق بیفتد (۱۳۹۲)
– مثل من، مثل تو (۱۳۹۳)
– گذر از رنج‌ها (فریدون حسن پور – ۱۳۹۳)
– تنهایی لیلا (محمدحسین لطیفی – ۱۳۹۴)
– کشیک قلب (حسین مهکام – ۱۳۹۵)
– شهرک جیم (علی شب خیز – ۱۳۹۵)[۹]
– روزهای بهتر (۱۳۹۵)
– سارقان روح(۱۳۹۶)
– کوبار (فریدون حسن پور – ۱۳۹۷)

مجموعه نمایش خانگی
– ویلای من (مهران مدیری – ۱۳۹۱)
– شوخی کردم (مهران مدیری – ۱۳۹۲)
– ابله (کمال تبریزی – ۱۳۹۳)
– رقص روی شیشه (مهدی گلستانه – ۱۳۹۷)