انتشار اولین آهنگ احمد ایراندوست

 انتشار اولین آهنگ احمد ایراندوست

که بیشتر به واسطه ی نقشش در سریال محبوب و خاطره انگیز «شب های برره» یعنی غول برره شناخته می شود، با انتشار موزیک ویدئویی به نام «شهر دودی» رسماً وارد دنیای موسیقی شده است.

ایراندوست این آهنگ را با همخوانی والایار، خواننده ی پاپ منتشر کرده است. دختر احمد ایراندوست، هستی ایراندوست هم در این موزیک ویدئو حضور دارد.

والایار، خواننده، آهنگساز و نوازنده ی گیتار ایرانی است که فعالیت موسیقی خود را از سال ۹۵ آغاز کرده و با آهنگ «از خواب برگشتم به تنهایی» معروف شد.

«شهر دودی» اولین ترانه احمد ایراندوست با همخوانی والایار

بیوگرافی احمد ایراندوست

احمد ایراندوست متولد سال ۱۳۴۹ در آبادان است.

پدرش شهاب ایراندوست از کشتی گیران هم‌دوره ی غلامرضا تختی بوده‌ است.

به گفته خودش قبلاً قهرمان بوکس بوده اما در سال ۶۸ به دلیل شکستگی فک دیگر نتوانست این ورزش را ادامه دهد.

او که ۲ متر و ۱۰ سانتیمتر قد دارد، سال ها به عنوان بادیگارد فعالیت داشته. به گفته خودش، از طریق شرکت بادیگارد دوبی به آمریکا رفته و حدود ۱۳ سال در آمریکا ساکن بود.

او گفته در هالیوود محافظ چهره هایی همچون جنیفر لوپز، نیکلاس کیج، ماریا کری و ویتنی هیوستون بوده و برای هر ساعت ۱۰۰ دلار و بیشتر دستمزد می‌ گرفته.

ایراندوست اولین بار در سال ۶۸ بازیگری را تجربه کرد، با این حال از دوران نوجوانی با هم‌مدرسه‌ای های خود تئاتر کار می‌ کرد.

 انتشار اولین آهنگ احمد ایراندوست

به دلیل توانایی اش در کار تقلید صدا، مدتی نیز در برنامه ی رادیویی «صبح جمعه با شما» با مرحوم فرهنگ مهرپرور همکاری داشت و سپس در سال ۷۵ در سریال «بازگشت پرستوها» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی در نقش یک افسر عراقی ظاهر شد.

احمد ایراندوست در سال ۸۴ با بازی در سریال «شب های برره» به شهرت رسید. در زمان تولید این سریال ایراندوست از طریق حسن شکوهی و محسن چگینی به مهران مدیری معرفی شد و مدیری نیز با توجه به جثه ی ایراندوست نقش غول برره را برای او در نظر گرفت.

پس از این تجربه او در چند فیلم و سریال دیگر هم حضور پیدا کرد، از جمله سریال های تلویزیونی مختارنامه، مسافران، در چشم باد و خنده بازار و فیلم های سینمایی اخراجی های یک و دو، ۵۰ کیلو آلبالو و ساکن طبقه وسط.

احمد ایراندوست ازدواج کرده و یک دختر دارد.

خانواده احمد ایراندوست

 انتشار اولین آهنگ احمد ایراندوست