اعتصاب نویسندگان و بازیگران جوایز امی ۲۰۲۳ را هم لغو کرد

اعتصاب نویسندگان و بازیگران جوایز امی ۲۰۲۳ را هم لغو کرد

پیامدهای بازیگران و نویسندگان همچنان ادامه دارد. 14 ژوئیه، زمانی که ده‌ها هزار بازیگر هالیوودی در صف اعتصاب به نویسندگان پیوستند، همه چیز برای کوبیدن میخ به تابوت برگزاری مراسم امی در ماه سپتامبر مهیا شده بود.

فاکس به عنوان پخش‌کننده مراسم امسال به همراه آکادمی تلویزیونی که مدیریت مراسم امی را بر عهده دارد، ماه گذشته به این نتیجه رسیده بودند که اگر اعتصاب نویسندگان تا پایان ماه ژوئیه ادامه یابد، باید این رویداد را به تعویق بیندازند.

هنوز تاریخ جدیدی برای برگزاری مراسم امی اعلام نشده است اما در صورتی که اختلافات کارگری حل و فصل شود، احتمال دارد که برگزاری آن به ژانویه موکول شود.

برپایی رویداد امی یک تعهد بسیار مهم برای برگزارکنندگان است و یکی از دلایلی که آکادمی تلویزیون و فاکس، ضرب الاجل اواخر ژوئیه را برای تصمیم‌گیری در مورد تعویق تعیین کرده نیز همین است. برگزارکنندگان امی امیدوارند که با این تعویق، به استودیوهای هالیوودی زمان کافی برای حل و فصل اختلافات کاری را بدهند.

اعتصاب نویسندگان و بازیگران جوایز امی ۲۰۲۳ را هم لغو کرد

قوانین اعتصاب انجمن بازیگران از اعضای خود خواسته است برای برنامه‌هایی که توسط استودیوها ساخته شده است، فعالیت تبلیغاتی نداشته باشند که اهدای جوایز نیز شامل آن می‌شود.

اینک 88 روز است که نویسندگان در اعتصاب هستند و از زمان شکست مذاکرات در اوایل ماه مه، دیگر به میز مذاکره با استودیوهای بزرگ هالیوودی بازنگشته‌اند.

از سال 2001 تاکنون، این نخستین بار است که نمایش سالانه جوایز امی به تعویق افتاد می‌افتد. این جوایز آخرین بار پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر به تعویق افتاد و نهایتا در ماه نوامبر برگزار شد.