اصلی‌ترین رویکرد‌های کودک شو، فرزندآوری است

اصلی‌ترین رویکرد‌های کودک شو، فرزندآوری است

نشست مشترکی در ستاد سیاستگذاری جمعیت معاونت سیما با حضور اعضای ستاد و عوامل برنامه « » برگزار شد و با توجه به چالش‌های جمعیتی در سال‌های پیش رو درباره مسائل محتوایی و فرمی فصل ششم «کودک شو» همفکری صورت گرفت.

محمدمهدی قاسمی دبیر ستاد سیاستگذاری جمعیت معاونت سیما و مدیر و سلامت در سخنانی به وضعیت مبتلابه جامعه در حوزه جمعیت پرداخت و با اشاره به آمار و ارقامی که در سال‌های اخیر نسبت به پیری جمعیت و دیگر معضلات مطرح شده است از وظایف این ستاد گفت.

قاسمی با اشاره به برخی راهکار‌ها برای برنامه سازی در حوزه جمعیت تاکید کرد: تمرکز روی این مساله باید از طریق کار فرهنگی و تغییر نگرش‌ها و دیدگاه‌ها صورت گیرد تا به نتایج درستی منجر شود.

وی خاطرنشان کرد: فرصت زیادی تا بسته شدن پنجره جمعیتی در ایران وجود ندارد و باید با سرعت بیشتری در حوزه رسانه کار شود.

در ادامه، احمد لنگرودی قائم مقام در سخنانی ضمن تشریح فصل جدید برنامه کودک شو و ماموریت‌های شبکه این برنامه را یکی از برنامه‌های اصلی شبکه در حوزه جمعیت عنوان کرد که سرمایه گذاری جدی روی این برنامه، محتوا و بازی‌های فصل جدید صورت گرفته تا در عین سرگرمی و هیجان انگیز بودن، حال خوب و زیبایی حضور کودک و اطلاعات مورد نظر خانواده‌ها را انتقال دهد.

وی اضافه کرد: برنامه با طراحی بازی‌های متنوع تلاش کرد جذابیت و کیفیت را حفظ کند و حضور ملیکا شریفی نیا به عنوان مجری که در حوزه کودک کار کرده اتفاقات خوبی را رقم زد و امیدواریم در ادامه هم بهتر شود و بازخورد‌های مطلوبی هم در اجرای این فصل داشتیم.

در ادامه نشست، اعضای دیگر ستاد جمعیت سیما به مواردی در قالب مخاطرات جمعیتی و توجه به اصلاح محتوایی و ترویج درست فرزندآوری و شیرینی و الزام حضور کودک در خانواده و آینده ایران اسلامی اشاره کردند.

اصلی‌ترین رویکرد‌های کودک شو، فرزندآوری است

در بخش دیگر حسین ربانی تهیه کننده «کودک شو» با اشاره به اینکه یکی از رویکرد‌های اصلی «کودک شو» تاکید بر فرزندآوری و بحث‌های جمعیتی است خلاصه‌ای از فعالیت‌های انجام شده در فصل جدید این برنامه مطرح کرد.

وی با اشاره به انتقال برخی آموزش‌ها از خلال بازی‌ها اضافه کرد: می‌خواهیم حال خوش حضور کودک در خانواده را به تصویر بکشیم. سعی داریم فضایی را فراهم کنیم که خانواده‌هایی که در برنامه شرکت می‌کنند تصور نکنند صرفاً به یک برنامه و استودیو آمده‌اند بلکه این فضای دل انگیز باشد، برای بچه‌ها مفرح باشد و در همین راستا شهر بازی و اتاق کودک طراحی شده است.

تهیه کننده «کودک شو» به رویکرد‌های آموزشی این برنامه هم اشاره کرد و افزود: در حوزه تربیتی و آموزشی با پدر و مادر‌ها درباره فرزندانشان صحبت می‌شود و این فضا برای خود آنها هم مفید و جالب بوده است.