اخبار جدید تلویزیون از پخش «جومونگ» نوروزی تا آغاز یک سریال طنز از ۲ شبکه

اخبار جدید تلویزیون از پخش «جومونگ» نوروزی تا آغاز یک سریال طنز از ۲ شبکه

«جومونگ3» در ایام روی آنتن خواهد رفت، مرضیه برومند به پخش یک تیزر تلویزیونی واکنش نشان داد، اعضای « » از پشت صحنه سریال « » بازدید کردند و سریال طنز «دایی‌جان» از اول اسفندماه 1402 در شبکه‌های نسیم و خراسان رضوی پخش می‌شود.

جزئیات این خبرها را در ادامه بخوانید:

پخش «جومونگ 3» در ایام نوروز 1403

مدیر واحد دوبلاژ سیما با اعلام تدارک دوبله فیلم و سریال‌های نوروزی از دوبله فصل سوم «جومونگ» با عنوان «جا میونگ گو» برای نوروز خبر داد. سریال «جا میونگ گو» از جمله سریال‌های نوروزی است که با گویندگی 45 نفر از گویندگان گفتار فیلم در واحد دوبلاژ اداره کل تامین و رسانه بین الملل سیما در حال دوبله است.این سریال در ادامه سریال جومونگ، ساخت کشور کره جنوبی در سال 2009 که قرار است از شبکه تماشا پخش شود.

سریال «امپراطور افسانه‌ها» که به‌تازگی پخش آن به اتمام رسیده به دلیل خط داستانی که داشت، در واقع نوعی اسپین‌آف برای مجموعه جومونگ بود. به دلیل آنکه روایت به نوعی از پایان جومونگ 1 آغاز می‌شد. در این مجموعه سوسانو و جومونگ با یکدیگر به مشکل خوردند و سوسانو امپراطوری جدیدی را تاسیس کرد. سریال «جا میونگ گو« یک مجموعهٔ تلویزیونی درام تاریخی محصول سال 2009 است که از شبکهٔ اس‌بی‌اس کرهٔ جنوبی پخش شده است.

بازیگران این مجموعه جونگ ریو-وون، جونگ کیونگ هو و پارک مین یونگ هستند و این مجموعه دنباله‌ای بر افسانه جومونگ و سرزمین بادها است.

اخبار جدید تلویزیون از پخش «جومونگ» نوروزی تا آغاز یک سریال طنز از ۲ شبکه

به گفته وی این سریال روایتگر ادامهٔ دوران حکمرانی موهیول، نوهٔ جومونگ است؛ البته شخصیت اصلی داستان پسر او شاهزاده هودونگ می‌باشد و داستان حول محور او می‌چرخد. موهیول در این سریال پیرمردی جاه‌طلب است. داستان در مورد تسخیر امپراطوری ناکرانگ (Nakrang Kingdom) به دست گوگوریو است.

مدیر دوبله این سریال امیری حکیمی و صدابرداری آن بر عهده علی ذوالفقاری است. شیلا آژیر، نسرین اسنجانی، بابک اشکبوس، ارغوان افراسیاب، مهوش افشاری، رضا الماسی، دانیال الیاسی، آرزو امیربدری، محمد بهاریان، باران بهرامی، علی بیگ محمدی، محمد تنهایی، مریم جلینی، ارسلان جولایی، محمدرضا حسینیان، اعظم سادات دلبری، سیما رستگاران، شیرین روستایی، آرزو روشناس، منوچهر زنده دل، افشین زی نوری، حسین سرآبادانی، لادن سلطان پناه، ابوالفضل شاه بهرامی، مریم شاهرودی، فاطمه شعشعانی، پریا شفیعیان، خشایار شمشیرگران، محمد صادقیان، سحر صحامیان، بهروز علیمحمدی، میلاد فتوحی، پویا فهیمی، شروین قطعه ای، امیربهرام کاویانپور، امیرصالح کسروی، نسرین کوچک خانی، مریم معینیان، اسفندیار مهرتاش، مریم مهماندوست، علی همت مومیوند، نیما نکویی فرد، حسین نورعلی، نازنین یاری و امیر حکیمی صداپیشه های این سریال بوده‌اند.

در خلاصه داستان این سریال تاریخی آمده است: در کشور نانگ ناگ طبل آسمانی به نام جامیونگ وجود داشته که هنگام حمله دشمنان خود به خود به صدا در می آمد، البته شاهزاده جامیونگ در به صدا در آمدن آن طبل نقشی نداشته ولی مردم آن طبل را به جا میونگ دختر شاه نسبت داده بودند. شاهزاده جامیونگ و خواهرش شاهزاده ناک رانگ در یک روز و از یک پدر و دو مادر متولد شدند. پیشگویی هایی در مورد این شاهزاده‌ها وجود داشت که یکی از آنها باعث نابودی کشور می‌شود و دیگری برای نجات کشور تلاش می‌کند. مادر شاهزاده ناک رانگ با استفاده از قدرت خانوادگی‌اش موفق می‌شود که دخترش را شاهزاده‌ی نجات دهنده کشور معرفی کند. در این بین شاهزاده جامیونگ که به عنوان ویرانگر کشور بین مردم معروف شده بود با کمک مادرش از مرگ فرار می‌کند و… .

بازدید اعضای «باشگاه امید» از پشت صحنه سریال «سلمان فارسی»

اعضای «باشگاه امید» با حضور در شهرک سینمایی تلویزیونی ایران (زنده یاد حاتمی) از لوکیشن سریال فاخر «سلمان فارسی» بازدید کردند و در دیدار و گفت‌و‌گو با عوامل تولید این سریال از کارگاه های انتقال تجربه عوامل و همچنین تهیه‌کننده سریال بهره بردند.

بازدید از 23 کارگاه تخصصی «سلمان فارسی» مانند کارگاه لباس، نجاری، رزین، زیور آلات، طراحی صحنه، چرم و همچنین بازدید از لوکیشن کاروانسرای مرمر از دیگر بخش‌های این بازدید بود.

«باشگاه امید» مهم ترین تشکل هنری و رسانه‌ای دانش آموزی کشور است که در شبکه امید سیما به شناسایی و توانمندسازی نوجوانان مستعد در زمینه هنر و رسانه می‌پردازد.

در این دیدار محمدصادق باطنی مدیر شبکه امید، امیرحسین خرمشاهی تهیه‌کننده و کارگردان نام آشنای تلویزیون و حسین طاهری تهیه‌کننده سریال «سلمان فارسی» حضور داشتند.

واکنش مرضیه برومند به یک تبلیغ در تلویزیون

مرضیه برومندکارگردان سریال «آرایشگاه زیبا» نسبت تولید و پخش تیزر تبلیغاتی یکی از بانک‌ها در تلویزیون که در آن از صحنه‌ای از سریال «آرایشگاه زیبا» کپی‌برداری شده است، انتقاد کرد.

این کارگردان در واکنش به این اقدام نوشته است:

«دوستداران سریال آرایشگاه زیبا و مردم عزیز ایران، اخیرا یک تیزر تبلیغاتی با تقلید از شخصیت‌ها، فضا و موسیقی آرایشگاه زیبا، به منظور تبلیغ یکی از بانک‌ها از رسانه ملی درحال پخش است. لازم دانستم به اطلاع علاقه‌مندان این سریال برسانم که این تیزر بدون اطلاع و دخالت من و همکارانم تولید و پخش شده است. امیدوارم مردم هنردوست ایران هم برای انتخاب کالا و خدمات مورد نظرشان به تبلیغات بسنده نکنند.»

«آرایشگاه زیبا» کاری از گروه فیلم و سریال شبکه دوسیما بود که تهیه‌کنندگی آن‌ را صدیقه موسوی‌زاده بر عهده داشت. زنده‌یاد مرتضی احمدی، رضا بابک، حسن پورشیرازی، پری امیرحمزه، محمود بصیری و راضیه برومند از بازیگران اصلی «آرایشگاه زیبا» بودند.

آغاز پخش یک سریال طنز از 2 شبکه

سریال طنز «دایی‌جان» از اول اسفند ماه 1402 در شبکه‌های نسیم و خراسان رضوی پخش می‌شود.

«دایی‌جان» طنزی اجتماعی است که فصل اول آن در 10 قسمت هر روز ساعت 11 از شبکه نسیم و ساعت 20 از شبکه خراسان رضوی به روی آنتن خواهد رفت.

مجموعه طنز آیتمی «دایی‌جان» با طراحی و تهیه‌کنندگی رضا حاتمی‌وفا و کارگردانی امیرمحمد اصغری، داستان دایی و خواهرزاده‌ را روایت می‌کند که قصد دارند صدای خود را از طریق یکی از پلتفرم‌های فضای مجازی به گوش مردم برسانند.

«دایی‌جان» به سرپرستی رضا حاتمی وفا و گروه نویسندگی مهدی دخانی، علی سرتیپ زاده، ابوالفضل بابک و مهدی وفایی به نگارش در آمده است. گروه ایده‌نگاری ثمر و جواد لیانی نیز مجری طرح این سریال هستند

در این مجموعه رضا سعادتی، حسین جعفری، نیما پسندیده، امیرعباس مشمولی، اسدلله سرداریان، سید محمدرضا علوی، سید ایمان سیدی، علی ضابطیان، مهتا حیدری، صدرا حسنی، وحیدپورحسینی و سهیل حلیمی ایفای نقش می‌کنند.

این سریال طنز 20 قسمتی از دوشنبه، 30 بهمن ماه در شبکه های نسیم و خراسان رضوی به روی آنتن می‌رود.